Genital Bölgede PRP Uygulamaları?

Genital Bölgede PRP Uygulaması Nasıl Etki Eder?

Genital bölgede PRP tedavisinde Plateletlerin (trombositler) hemostaz (kanın pıhtılaşma) dışındaki önemi, içerdiği büyüme faktörleri ve sitokinlerle yara iyileşmesini başlatır ve düzenler. Daha önce yayınlarda gösterilmiştir ki PRP ; yara iyileşmesi ve doku yenilenmesinde oldukça etkilidir. İşte tüm bu nedenlerle genital bölgenin  gençleştirilmesi  , cinsel isteksizlik gibi konularda da PRP  uygulamaları gündeme gelmiştir.

Genital Bölgede PRP Nerede Kullanılır?

Vajina içine ve dış genital bölgeye uygulanabilir. Vajina içine yaptığımız genital PRP uygulamalarında amacımız , doku yenilemesi sağlayarak cinsel isteksizlik ve orgazm üzerinde olumlu etkiler yaratmaktır.

Yine menopozdaki kadınlarda ortaya çıkan vajinal kuruluk tedavisinde de biz genital / vajinal PRP uygulamaları ile vajinanın yenilenmesini  (rejuvenasyon) sağlamaktayız .
PRP nin bir diğer kullanım alanıda tamamen kozmetik amaçlı olarak, dış genital bölgenin (labium majus) sıkılaştırılması ve gençleştirilmesine yönelik uygulamalardır.

Genital Bölgede PRP Neden Uygulanır?

Genital PRP'nin uygulama alanları

Genital PRP’nin uygulama alanları

–  Labia Majora (Dış dudaklara) gençleştirme ve renk açma için genital bölge PRP si uygulanabilir.

– İdrar kaçırma tedavisine yardımcı olmak amacı ile , vajina üst duvarı ilr üretra(işeme borusu) arasına genital PRP  uygulanabilir.

– Epizyotomi ( doğumda oluşan kesi) skarlarının düzeltilmesinde genital PRP uygulaması yapılabilir.

– Vajina içine , vajinal kuruluk ve ağrılı cinsel ilişkinin azaltılması için genital PRP uygulaması yapılabilir.

– Klitoris, G noktası ve vajinanın duyarlı noktalarına ,O shot (orgazm tedavisi) için genital PRP uygulaması yapılabilir.

Genital Bölgede PRP Nasıl Uygulanır?

– Çok noktalı enjeksiyon tekniği; PRP yapılacak bölgeye belli bir sistematik içinde  çok sayıda enjeksiyon uygulanır.
– Tünel Tekniği…
– Genital bölge PRP uygulamalrı; 2-3 hafta ara ile 3-4 kez uygulanır.

Bu işlem Kimlere Uygulanamaz (Kontrendikedir) ?

Ciddi pıhtılaşma bozukluğu olanlara, antikoagülan (kan sulandırıcı) tedavi alanlara, kronik karaciğer hastalığı olanlara genital PRP  uygulaması yapılamaz. Ayrıca bağışıklık sistemi ile ilgili kronik hastalığı olanlarada genital bölge  PRP tedavisi uygulamak doğru değildir. Gebelik ve lohusalık dönemide genital PRP uygulamaları için uygun dönemler değildir.

PRP Uygulamaları Ağrılı Bir İşlem midir?

İşlem  ağrılı bir işlem değildir. Vücudun herhangi bir bölgesine uygulanan PRP işleminde ne kadar agrı/acı hissi var ise ,hissedilen o kadardır . İşlem sonrası hasta hemen eve gidebilir . Genital bölge PRP tedavisi sonrası  bir hafta ilişki yasağı dışında hiçbir kısıtlamaya gerek yoktur.

Genital Estetik Cerrahi Uygulamaları Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın.

Sibel Malkoç Full CVsi için Tıklayınız. 

Sibel Malkoç Youtube Sibel Malkoç Facebook Sibel Malkoç