Genital Estetik ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Genital estetik ile ilgili sıkça sorulan soruların cevaplarını makalemizde bulabilirsiniz, eğer burada olmayan sorularınız var ise, sayfanın altındaki whatsapp butonundan bizimle iletişime geçebilir misiniz?

Yapılan cerrahi işlemlerin gebelik veya doğuma olumsuz hiçbir etkisi yoktur.

İşlem sonrası kullanılan ağrı kesicilere birkaç gün devam etmeniz sizin için yeterli olacaktır.

İşlemden sonra aynı gün ayağa kalkabilirsiniz.  Labioplasti, perinoplasti ve dolgu uygulamaları sonrası  2-3 saat sonra evinize gidebilirsiniz. Vajinoplasti  sonrasında ise 1 gece hastanede kalmanız gerekebilir.

İşe dönüş süreniz 3 ile 6 gün arasında değişebilir. Bu süre yapılan işleme ve sizin yaptığınız işe göre değişkenlik gösterebilir.

Kesinlikle hayır. Aksine bu operasyonlar özgüveninizde yaptığı artış  ile  orgazmınızın artışına katkıda bulunur.

Cerrahide kullanılan dikişler alınmaz.  Kullandığımız dikişler  10-15 gün gibi bir sürede kendiliğinden emilir ve farklı bir problem olmadığı sürece hastaların % 90 ında hiçbir iz kalmaz.

Cerrahi uygulamalardan sonra , cinsel hayata geri dönüş süresi ortalama dört ile altı hafta arasında değişir. Labioplastide bu süre dört hafta iken vajinoplastide bazı hastalarda altı haftayı bulabilir. Lazer uygulamaları sonrasında , üç günlük cinsel perhiz yeterli olacaktır.

Op. Dr. Sibel Malkoç

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Dr. Sibel Malkoç, 25 yıllık uzman hekim hizmeti boyunca birçok yurt içi ve yurt dışı eğitim semineri ve kongreye katıldı.

Gebelik takibi, idrar kaçırma cerrahisi ve laser tedavileri, genital estetik cerrahi ve laser uygulamaları ile vajinismus tedavisi özel ilgi alanlarıdır.

Özellikle ameliyatlı ve lazer destekli VAJİNA ESTETİĞİ konusunda uzmanlaşarak hastalarına hizmet vermektedir.