Op. Dr. Sibel Malkoç

Dr. Malkoç, ilk ve orta öğretimini Karadeniz ‘de tamamladı. 1984 yılında Ankara Atatürk Lisesi’nden mezun oldu ve aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ’ne başladı. 1991 yılında HÜTF ‘ni bitiren doktorumuz, 1992 yılında Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi ‘nde asistanlık eğitimine başladı. 1992-1996 yılları arasında aynı hastanede Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını tamamladı. Eğitimi süresince birçok yerli ve yabancı yayın yaptı ve alanı ile ilgili kitapların çevirisine katkıda bulundu. Eğitim sürecinin son bir yılında infertilite (kısırlık) konusunda tez çalışmalarını yürüttü.

1997 yılında Antalya Devlet Hastanesi ’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Aynı yıl Antalya ‘ da özel muayenehanesini açarak , hastalarına hizmet vermeye başladı. Yaklaşık sekiz yıl kamu hizmetinden sonra 2004 yılında , kurucusu olarak Antalya ‘nın ilk özel Kadın Hastalıkları ve Doğum Merkezi olan Jinefem Tıp Merkezi ‘ni açtı. 2013 yılı Eylül ayında hizmet kalitesini daha kişisel ve kaliteli hale getirmeyi planlayan Dr. Malkoç, daha butik hizmet vermek amacı ile SM Klinik’i açarak hastalarını burada kabul etmeye başladı.

Yirmiüç yıldır Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak hizmet veren Dr.Malkoç, birçok yurt içi ve yurt dışı eğitim semineri ve kongreye katılmıştır. ESTETİK GENİTAL CERRAHİ (Labioplasti, Vajinoplasti, Perinoplasti) uygulamaları, GENİTAL LASER UYGULAMALARI (Vajina Gençleştirme, Vajina Daraltma, Laserle İdrar Kaçırma Tedavisi, Laser Labioplasti), JİNESEKSOLOJİ (Vajinismus Tedavisi, Kadın Cinsel İşlev Bozuklukları Tedavisi) özel ilgi alanlarıdır. Seksual Yolla Bulaşan Hastalıkların (STD) tedavisi ve izlemi, Gebelik Takibi ve Doğum alanlarında da hasta kabulüne devam etmektedir.

Genital Laser Uygulamaları konusunda eğitimini 2014 yılında Ljubljana-SLOVENYA’ da tamamlamış olup, beş yıldır laser ile klinik uygulamalarına devam etmektedir. Jineseksoloji eğitimini, 2017 yılında CİSED’ de tamamlamıştır ve Cinsel Terapist olarak sertifiye edilmiştir. Son iki yıldır vajinismus ve cinsel fonksiyon bozuklukları olan hastalarına bu alanlarda da hizmet vermeye başlamıştır.

Dr. Malkoç, 2018 Temmuz ayından itibaren İstanbul Liv ULUS Hospital ‘de , özellikle; Estetik Genital Cerrahi Uygulamaları ve Genital Laser Uygulamaları başta olmak üzere, Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğin de hizmet vermeye devam etmektedir.

Doktorumuz bir erkek çocuk annesidir ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

“Kadın olmak sanattır, bu sanata katkıda bulunmak ise gurur.”
Dr.Sibel Malkoç

Tıbbi İlgi Alanları

Kozmetik Jinekoloji

  • Genital Laser Uygulamaları.
  • Estetik Cerrahi Cerrahi Uygulamaları.

Ürojinekoloji

  • İdrar Kaçırmanın Laserle Tedavisi.
  • İdrar Kaçırmanın Medikal Tedavisi.

Jineseksoloji

  • Vajinismus Tedavisi.
  • Kadın Cinsel Fonksiyon Bozukluklarının Tedavisi.

Seksüal Yolla Bulaşan Hastalıkların Tanı ve Tedavisi.
Gebelik Takibi ve Doğum.

Bilimsel Dernek Üyelikleri

  • Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD)
  • TSRM
  • Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)
  • Türk Perinatoloji Derneği