Labia Majora Redüksiyonu (Dış Dudak Küçültülmesi)

Genç kadında labia majuslar dolgundur ve deri fazlalığı yoktur. Yaşın ilerlemesi, doğumlar , verilen kilolar zamanla bu bölgenin derisinin sarkmasına neden olabilir.Bu durum kadınların  büyük bir kısmında özgüven kaybına neden olabilir. İşte bu nedenlerle uygun hastalarda Labia Majora redüksiyonu veya küçültülmesi yapılabilir.

Labia Majora Redüksiyonu İşlemi Nasıl Yapılır?

İşlem öncesi hasta ayakta ve jinekolojik masada değerlendirilir . Hasta ile beraber dış dudakların ne kadar küçültüleceğine beraber karar verilmelidir. İşlem  anestezi altında , 40 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Labia Majora redüksiyonu sonrası , hasta 2 gün istirahat etmelidir. Sonrasında 4 hafta spor ve cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır.

Labia Majora Redüksiyonu Sonrası Komplikasyon Olabilir mi?

İşlem sonrası komplikasyon oranı çok düşüktür. Nadiren de olsa  kanama ve asimetri  görülebilecek komplikasyonlardır.  Ancak gerekli tedbirler alındığında  bu komplikasyonlarda görülmeyecektir.

Labia Majora da Redüksiyon Dışında  Dolgu Uygulaması Yapılabilir mi?

Zamanla yağ dokusu azalan veya  derisinde esneme olan dış dudaklara yağ ile veya dolgu maddeleri ile  kaybettiği hacim yeniden kazandırılabilir.Hastanın kendinden liposuction ile alınan yağ dokusu bu bölgeye enjekte edilebileceği gibi , hyoluronik asit dolguları kullanarak da bölgede cilt eski gerginliğine kavuşturulabilir.

Labia Majora Dolgu Uygulamalarında Kalıcılık Süresi Nedir?

Labia Majusa dolgu ; hastadan alınan kendi yağ dokusu ile veya dolgu maddeleri ile yapılabilir. Hastadan alınan yağ dokusu ile yapılan dolgu uygulamalarını kalıcılığı, dolgu maddelerinin kalıcılık süresinden biraz daha fazladır. Bu süre ; hastanın kendi yağ dokusu ile yapılan işlemlerde yaklaşık 15-18 ay , dolgu maddeleri ile yapılan işlemlerde 9-12 ay gibi bir süredir. Uygulama tekrarı arttıkça , kalıcılık süresi uzamaktadır.

Genital Estetik Uygulamaları

Sibel Malkoç Full CVsi için Tıklayınız. 

Sibel Malkoç Youtube Sibel Malkoç Facebook Sibel Malkoç

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir