Karı – Kocalık ve Anne – Babalık Ucuz Olmamalı

Unutulmamalı ki dünyadaki her mesleğin bir eğitimi vardır. Örneğin doktor olmak için 6-7 yıl tıp fakültesinde okunuyor. Üzerine uzmanlık yapmak istenirse 4-5 yıl istenen alanda ihtisas yapılıyor. Bunlar da yetmiyor, üzerine sınavlara giriliyor. Başarı elde edilebilinirse, uzman doktor olunabiliniyor. Hal böyleyken soru şu:

“Doktorluk, karı-koca veya ana-baba olmaktan daha mı pahalı, daha mı önemli bir meslek?”

Ama karı-koca veya ana-baba olmak için bir eğitim veya sınav yok. Fiziksel olarak bir penis ve bir vajinaya sahip olmak yetiyor. Bunun sonuncunda cinsellik yaşanabilir ama gerçek anlamda karı-koca veya ana-baba olunamaz. Tüm bunlardan dolayı; çiftlerin cinselliği öğrenmeleri, anlamlarını keşfetmeleri ve onun sorumluluğunu taşıyabilmeleri gerekir. Tüm bunlar bilinçli ve doğru yapıldığında, sorumlu bir ana – baba da olunabilineceği unutulmamalıdır.

Sevgiyle Kalın…

Op. Dr. Sibel Malkoç

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Dr. Sibel Malkoç, 25 yıllık uzman hekim hizmeti boyunca birçok yurt içi ve yurt dışı eğitim semineri ve kongreye katıldı.

Gebelik takibi, idrar kaçırma cerrahisi ve laser tedavileri, genital estetik cerrahi ve laser uygulamaları ile vajinismus tedavisi özel ilgi alanlarıdır.

Özellikle ameliyatlı ve lazer destekli VAJİNA ESTETİĞİ konusunda uzmanlaşarak hastalarına hizmet vermektedir.