Lazer Labioplasti Nedir?

Labioplasti, kadında labium minus olarak adlandırılan vajina girişindeki küçük dudaklara uygulanan düzeltme , estetik ameliyatlardır. Günümüzde bir çok kadın küçük dudaklardaki sarkma veya asimetri şikayeti ile jinekologlara başvurmaktadırlar. Sarkık olan iç dudaklar ,hem genital görüntünün kötü olmasından dolayı cinsel ve kişisel özgüven kaybına ,hem de enfeksiyon olasılığının artmasına neden olabilir.İşte tüm bu nedenlerden dolayı; labioplasti ile küçük dudakların fazlalıkları çıkartılarak, düzeltilir.Lazer Labioplasti, bu işlemin lazer kullanılarak yapılmasıdır. Avantajı; daha hızlı uygulanması ve sonrasında iyileşme süresinin daha kısa olmasıdır. En büyük avantajı ise dikiş kullanılmadığı için , yara izinin hemen hemen hiç olmamasıdır..

Op. Dr. Sibel Malkoç

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Dr. Sibel Malkoç, 25 yıllık uzman hekim hizmeti boyunca birçok yurt içi ve yurt dışı eğitim semineri ve kongreye katıldı.

Gebelik takibi, idrar kaçırma cerrahisi ve laser tedavileri, genital estetik cerrahi ve laser uygulamaları ile vajinismus tedavisi özel ilgi alanlarıdır.

Özellikle ameliyatlı ve lazer destekli VAJİNA ESTETİĞİ konusunda uzmanlaşarak hastalarına hizmet vermektedir.