İdrar Kaçırma Sorununun Ameliyatsız ve Acısız Bir Çözümü Var !

Ülkemizde yapılan araştırmalar doğurganlık çağındaki kadınların %20-46 sının, menopozdaki kadınların ise%40-69 nun idrar kaçırma sorunu yaşadıklarını gösteriyor. Pek çok kadın idrar kaçırma sorununu ped kullanmak,evden çıkmamak gibi yöntemlere başvurarak, kendi çabaları ile çözmeye çalışıyor. İdrar kaçırma uzun vadede fiziksel rahatsızlıklar gibi patolojik sorunlara da yol açabiliyor.

İdrar Kaçırmanın  Ameliyatsız Tedavisi Artık Lazer Tedavileri İle Mümkün!

İNCONTİLASE (Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi) ile ameliyat, anestezi,kesi ve dikiş olmadan idrar kaçırma problemi çözülebilir. Hafif ve  orta derecede ,stres ve karışık tip inkontinans (idrar kaçırma) sorununda, etkili olan bu tedavi yönteminde; Er: YAG lazer teknolojisi sayesinde üretral bölgede(işeme borusu) ve idrar kesesi ön duvarında fototermal (ısı) etkisi ile gerilim ve sıkılaşma sağlanır. Hastaların çoğunda tek seans yeterlidir, bazı hastalarda gerek görülür ise 1 ay sonra bir uygulama daha yapılabilir.

Neden İncontilase (Lazer Tedavisi)?

  • Operasyon öncesi ve sonrasında hiçbir bakım gerektirmez.
  • Ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmez.
  • Uygulama esnasında  ve sonrasında acı duyulmaz.
  • 20-25 dakika gibi kısa bir sürede uygulanabilir.
  • Günlük yaşantıya hemen dönülebilir.
  • Yüksek başarı oranları ve hasta memnuniyeti  sağlayan etkili bir yöntemdir.
  • Komplikasyon riski ve yan etkisi yoktur.

Op. Dr. Sibel Malkoç

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Dr. Sibel Malkoç, 25 yıllık uzman hekim hizmeti boyunca birçok yurt içi ve yurt dışı eğitim semineri ve kongreye katıldı.

Gebelik takibi, idrar kaçırma cerrahisi ve laser tedavileri, genital estetik cerrahi ve laser uygulamaları ile vajinismus tedavisi özel ilgi alanlarıdır.

Özellikle ameliyatlı ve lazer destekli VAJİNA ESTETİĞİ konusunda uzmanlaşarak hastalarına hizmet vermektedir.