Vajina Daraltma ile Gençleştirmenin Ameliyatsız ve Ağrısız Bir Çözümü Var!

Lazer ile Vajina Gençleştirme ve Sıkılaştırma Uygulamaları

YAG Lazer Teknolojisi ile ameliyat ve ağrı olmaksızın vajinal dokuyu yenilemek ve daraltmak mümkündür.

Lazer ile Vajina Gençleştirme ve Sıkılaştırma Uygulamaları……
Yapılan araştırmalar göstermiştir ki doğum yapan kadınlarda (özellikle normal , zor vajinal doğum) yaşın ilerlemesi ile beraber vajinal dokuda esneme ve deformasyona yol açabilmektedir. Bu tabloya idrar kaçırma problemi de eşlik edebilir ve bu da kadının cinsel hayatında özgüven probleminin ortaya çıkmasına neden olabilir.Bu tablo tedavi edilmediği takdirde daha ciddi aile içi problemlere neden olabilmektedir. İşte koruyucu ve tedavi edici Lazer ile Vajina sıkılaştırma (daraltma) ve gençleştirme işlemleri tam da bu noktada işin içine girmektedir.

1-Lazer İle Vajina Gençleştirme ve Sıkılaştırma (Daraltma ) Tedavisinde Lazer Vajinaya Nasıl Etki Eder, Nasıl Etki Gösterir?

Özel bir başlık ile vajina içerisine atılan lazer dalgalarının etkisi ile açığa çıkan ısı etkisi ile , tüm vücudun destek yapısı olan kollajenin sentezi ve yeniden şekillenmesi uyarılır. Ayrıca lazer şutları vajina içerisinde damarlanmayı, dolayısı ile kanlanmayı artırır. Bu iki etkinin sonucu olarak, vajinada lazer ile yenilenme, gençleşme dolayısı ile de hissedilebilir bir sıkılaşma ortaya çıkar.

2-Lazer İle Vajina Gençleştirme , Sıkılaştırma (Daraltma) Nasıl Yapılır?

Lazer ile vajina sıkılaştırma, daraltma işlemi poliklinik koşullarında, anestezi olmaksızın , 20-25 dakika gibi kısa bir sürede yapılabilir. Özel bir başlık sayesinde vajina içerisine belli aralıklarla , belli sayıda lazer ışını gönderilir. Bu esnada hasta acı duymaz , sadece ısının etkisi ile bir miktar sıcaklık hissedebilir.

3-Lazer ile Vajina Gençleştirme, Sıkılaştırma (Daraltma) Kimler İçin Uygundur?

21 yaş üstünde vajinada esneklik hisseden her kadına uygulanabilir. Lazerle vajina daraltma veya gençleştirme uygulaması esnasında aktif vajinal enfeksiyonun olmaması önemlidir.

4-Lazer İle Vajina Gençleştirme, Sıkılaştırma (Daraltma) Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Uygulama sonrası hasta hemen normal hayatına geri dönebilir. Çalışan bir kadının bile öğlen arası işlemi yaptırıp, işine geri dönmesi mümkündür. Lazer ile vajina gençleştirme tedavisi sonrası hiçbir acı veya ağrı olmadığı gibi bir akıntıda söz konusu değildir. Uygulama sonrası , sadece 3 gün ilişki yasağı dışında hiçbir kısıtlama yoktur.

5- Lazer İle Vajina Gençleştirme , Sıkılaştırma (Daraltma) Uygulamaları Kaç Seans Olarak Yapılır?

Başlangıçta 20 veya 30 gün ara ile 2 seans olarak uyulama öneriyoruz. Daha sonra etkinin devamını sağlamak için yılda bir kez lazer ile vajina gençleştirme ve sıkılaştırma (daraltma) tedavisini tek seans olarak uygulamaya devam etmek gerekmektedir.

6- Lazer İle Vajina Gençleştirme/ Sıkılaştırma İşlemi Kalıcı Bir Tedavi midir?

İşlemi , yüze yapılan botox işlemi gibi düşünmek gerekir. Zaman, yerçekimi, yaş gibi nedenlerle vücudumuzun her hücresinde olan yaşlanma vajinada da aynı şekilde devam edecektir. Bu nedenle ; başlangıçta 20 gün ara ile uygulanan 2 seanstan sonra yılda bir kez tek seans olarak lazer ile vajina gençleştirme , sıkılaştırma (daraltma) uygulaması önermekteyiz.

7-Neden Lazer İle Vajina Gençleştirme, Sıkılaştırma İşlemini Tercih Etmeliyiz?

Yaş aldıkça, vücudumuzun her organında olduğu gibi vajinada da yaşlanma, gevşeme başlar. Tedbir alınmadığı takdirde , ileri yaşlarda gevşek bir vajina, idrar kaçırmaya ve kadın genital organlarının sarkmasına neden olur. Bu da kalitesiz geçirilen bir menopoz dönemi demektir. İşte bundan dolayıdır ki ; 35 li yaşlardan itibaren koruyucu bir tedavi olarak lazer İle vajina gençleştirme , daraltma ve sıkılaştırma tedavileri tercih edilmeli ve uygulamalara başlanmalıdır.

8- Lazer İle Vajina Gençleştirme , sıkılaştırma (Daraltma) İşleminin Yan Etkisi Var mı?

Lazer ile vajina gençleştirme , daraltma işleminin hiçbir ciddi yan etkisi yoktur. Hastalar tarafından işlem esnasında hafif sıcaklık artışı hissi dışında hiçbir şikayet bildirilmemiştir.

Bu nedenle bize başvuran hastalarda, önceleri cerrahi yöntemlerle daraltma ve yenileme operasyonları yapıyorduk. Şimdi artık ameliyat, anestezi ve acı olmaksızın lazer uygulamaları ile vajinal dokuyu daraltıp, yenileyebilmekteyiz.

Neden Vajinal Lazer (İntimalase)?

  • Ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmiyor.
  • Uygulama esnasında ve sonrasında acı duyulmuyor.
  • Günlük yaşantıya hemen dönülebiliniyor.
  • Yüksek başarı oranı ve hasta memnuniyeti sağlayan etkili bir yöntem.
  • Komplikasyon riski ve yan etkisi olmayan güvenilir bir yöntem.
  • Öğle arasında bile uygulanabilecek kadar kısa sürüyor.

Op. Dr. Sibel Malkoç

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Dr. Sibel Malkoç, 25 yıllık uzman hekim hizmeti boyunca birçok yurt içi ve yurt dışı eğitim semineri ve kongreye katıldı.

Gebelik takibi, idrar kaçırma cerrahisi ve laser tedavileri, genital estetik cerrahi ve laser uygulamaları ile vajinismus tedavisi özel ilgi alanlarıdır.

Özellikle ameliyatlı ve lazer destekli VAJİNA ESTETİĞİ konusunda uzmanlaşarak hastalarına hizmet vermektedir.