Kadın Doğulmaz, Kadın Olunur

Kadınların çoğu için cinsellik evlilikle beraber başlıyor. Toplumumuzda kız çocukları yetiştirilirken, cinselliğin erkeğe özgü olduğu, sadece erkeğin zevk aldığı, kadın için çoğu zaman acı veren, ayıp bir şey olduğu ama evliliğin devam etmesi için yerine getirilmesi gereken bir “Kadınlık Görevi” olduğu öğretiliyor.

Evleninceye kadar cinselliği hiç bilmeyen veya çoğu zaman yaşamayan kızlarımız, evlilikle birlikte cinsel hayata başlıyor. Ancak hayatı boyunca cinsel fantezi kurmamış,birini arzuladığında kendinden utanmış, kızlık zarını korunması gereken en önemli yapı olarak görmüş, kendi bedenine yabancılaşmış, cinselliği eşine karşı bir görev haline getirmiştir. Tüm bunlar bir kadın olarak cinselliği bir hak ve zevk kaynağı olarak görmeye engel olmuş ve “KADIN OLMANIN” İÇİNİ BOŞALTMIŞTIR.

Bir kadın, gerçekten kendi bedenini ve eşinin bedenini tanıyıp, keşfedip, rahat ve gevşemiş bir halde, cinsel haz alıp-verecek hale gelmesi için en az üç yıla ihtiyaç duyar. Üç yıldan önce gebe kalan kadın, daha tam anlamıyla “OLGUN BİR KADIN” olamadan anne olmak zorunda kalıyor . Bu da mutsuz ve tatmin olmayan kadın sayısının hızla artmasına yol açıyor.

Sonuç: MUTSUZ AİLELER ve GELECEĞİN KARARMASI….

Bu süre çiftin cinsellik dışında diğer konularda da bir uyuma gelebilmesi için yeterli bir süredir. Bu nedenle yeni evlenen çiftlere ‘’Tam olarak olgun bir kadın olmadan , anne olmamak için en az üç yıl çocuk yapmayın’’ önerisinde bulunuluyor.

Sonuç olarak; “ÖNCE KADIN OLMAYI ÖĞRENMEK LAZIM, SONRA ANNE OLMAYI”

Sevgiyle kalın.

Op. Dr. Sibel Malkoç

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Dr. Sibel Malkoç, 25 yıllık uzman hekim hizmeti boyunca birçok yurt içi ve yurt dışı eğitim semineri ve kongreye katıldı.

Gebelik takibi, idrar kaçırma cerrahisi ve laser tedavileri, genital estetik cerrahi ve laser uygulamaları ile vajinismus tedavisi özel ilgi alanlarıdır.

Özellikle ameliyatlı ve lazer destekli VAJİNA ESTETİĞİ konusunda uzmanlaşarak hastalarına hizmet vermektedir.