Vajinoplasti ve Labioplasti Operasyonu

Hem labiumlarda deformasyonu  hem de vajinal esnekliği olan hastada bu iki operasyon eş zamanlı uygulanabilir. Sonuçlar son derece yüz güldürücüdür.. Vajinoplasti + Labioplasti operasyonu beraber yapılan hastalar yaklaşık dört hafta sonra her anlamda hayatlarına geri dönebilirler.

Vajinoplasti + Labioplasti  Operasyonları Hangi Hastalara Uygulanır?

Vajinal esneklik hisseden  kadınların bazılarında, labium minuslarda (iç dudaklarda) zamanla uzama ve renkte kararma olabilir. Yaş, kilo alıp- verimi, zor vajinal doğumlar ve hormon kullanımı ile beraber bu değişiklikler aynı kişide gözlenebilir.Bu grup hastada vajinoplasti ve labioplasti beraber uygulanabilir.

Vajinoplasti + Labioplasti Operasyonlarının Birlikte Yapılmasının Avantajı Nedir?

Vajinanın daraltılması ve Labioplasti operasyonlarının beraber yapılması ile hastanın iyileşme süreci beraber atlatılacağı için ; iş gücü kaybı ve normal hayata dönme süreci eş zamanlı geçmiş olacaktır. Ameliyat öncesi hazırlık ve sonrası nekahat dönemi eş zamanlı olarak atlatılacaktır.

Vajinoplasti+ Labioplasti Operasyonlarının Birlikte Yapılması İyileşme Sürecini Uzatır mı?

Vajinoplasti ve Labioplastinin bir arada uygulanması iyileşme sürecini uzatmaz. İşlemlerin ayrı ayrı yapıldığındaki iyileşme süreci ikisi bir arada yapıldığında , aynı iyileşme süreci ile tamamlanacaktır. Kısaca; Vajinoplasti+ Labioplastinin birlikte yapılması, iyileşme sürecini  ve süresini arttırmayacaktır.

Vajinoplasti + Labioplasti Operasyonu Uygulanan Hastalar Sonrasında Normal Doğum Yapabilir mi?

Vajinoplasti  ve Labioplasti operasyonu beraber yapılan hastalar, isterlerse normal doğum yapabilirler. Gebelik ve sonrasında normal doğum yapmak herhangi bir soruna yol açmaz.

Vajinoplasti Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayınz.

Labioplasti Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayınız

Sibel Malkoç Full CVsi için Tıklayınız. 

Sibel Malkoç Youtube Sibel Malkoç Facebook Sibel Malkoç

Op. Dr. Sibel Malkoç

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Dr. Sibel Malkoç, 25 yıllık uzman hekim hizmeti boyunca birçok yurt içi ve yurt dışı eğitim semineri ve kongreye katıldı.

Gebelik takibi, idrar kaçırma cerrahisi ve laser tedavileri, genital estetik cerrahi ve laser uygulamaları ile vajinismus tedavisi özel ilgi alanlarıdır.

Özellikle ameliyatlı ve lazer destekli VAJİNA ESTETİĞİ konusunda uzmanlaşarak hastalarına hizmet vermektedir.