G-Shot Enjeksiyonları (G noktası büyütme)

Ülkemizde pek çok bayan partnerine karşı “orgazm taklidi” yaparak durumu kurtarmaya çalışsa da zaman içinde bu durum ciddi sıkıntılara, ilişki problemlerine ve cinsel arzularda azalmalara sebep olabilmektedir. G-Shot Enjeksiyonları ile orgazm taklidi yapmak zorunda kalmayacaksınız.

G noktası nedir?

G noktası, ilk kez 1950 yılında Alman Jinekolog Dr. Ernest Grafenberg tarafından tanımlanmış olan diğer bir erojen bölgedir. Herhalde  Dr. Ernest Grafenberg (1981-1957) bilimsel makalesinde bu bölgeyi ilk kez tarif ederken bu bölgeye kendi isminin baş harfinin verileceğinden habersizdi. Çünkü bu bölge, Dr. Grafenberg öldükten sonra “G noktası” adı ile anılmaya başlanmıştır.

G-Shot Enjeksiyon İşlemi Nedir?

G noktası büyütme (G noktası dolgusu) ile orgazm artık daha kolay hale gelmiştir.. Cinsel ilişki sırasında vajinal orgazmı sağlayan G noktası cerrahi olmayan, basit bir dolgu enjeksiyonu ile artık büyütülebiliyor. Bu şekilde hem cinsel ilişki daha tatminkar olmakta hem de orgazm olma daha kolay bir hale gelmektedir.

G noktasının belirginleşmesi ve cinsel ilişki sırasında duyarlılığın arttırılması amacıyla uygulanılan G noktası büyütme işlemi “G shot” ve “G shot amplification”, “G spot amplification” isimleri ile de bilinmektedir.

G-Shot Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi ile  G noktası uyuşturulduktan sonra , bölgeye 1 veya 2 cc kadar dolgu maddesi uygulanır. İşlem süresi 15-20 dakika kadardır. G noktası büyütme (dolgu uygulaması) sonrası üç gün ilşiki yasağı konur . İşlem esnasında ciddi bir ağrı olmaz.

G-Shot Enjeksiyon Etkisi Ne Kadar Devam Eder?

Tüm dolgu uygulamalarında olduğu gibi , etki başlangıçta  altı –dokuz ay arası devam edecektir. Tekrarlayan dolgu uygulamalarında etki daha uzun süre kalıcı hale gelecektir.

G noktası (G spot) nerededir?

G noktası vajina içinde, üst duvarda, idrar kanalının hemen altında yer alan elle dokunmakla belirgin hale gelen erojen bir bölgedir. Bu bölgede erkekteki prostat bezine karşılık gelen ve vajina içinde salgı üreten “skene bezleri”nin toplu (kümeleşmiş) şekilde yerleşmesinden oluşmaktadır. Bu nedenle G noktasını bir organdan çok bir anatomik bölge olarak görmek çok daha doğru olacaktır.

  • G noktası ilişki sırasındaki (coital) orgazmı sağlayan ana bölgedir…
  • G noktası kadınlarda vajinal orgazmı sağlayan temel organdır.
  • G noktası vajina içinde yer aldığından daha çok vajinal orgazmı sağlayan ana yapıdır. Vajinal orgazma “koital orgazm” (coital orgasm) veya “ilişki sırasında oluşan orgazm” isimleri de verilmektedir.

Bazı bayanlar dışarıdan elle masturbasyon yolu ile veya sürtünerek orgazm olabilmelerine rağmen vajinal (koital) yoldan orgazmı yaşayamamaktan yakınırlar. İlişki sırasında (penis vajina içindeyken) orgazm olamama kişilerde güvensizlik duygusuna, mutsuzluklara, depresyona ve dönem dönem öfke patlamalarına neden olabilir.

Maalesef ülkemizde dahi pek çok bayan partnerine karşı “orgazm taklidi” yaparak durumu kurtarmaya çalışsa da zaman içinde bu durum ciddi sıkıntılara, ilişki problemlerine ve cinsel arzularda azalmalara sebep olabilmektedir. G noktası günümüzde artık büyütülebilmektedir.

Vajinismus ve Cinsel Sağlık Hakkında Daha Fazla Makale için Tıklayınız.

Sibel Malkoç Full CVsi için Tıklayınız. 

Sibel Malkoç Youtube Sibel Malkoç Facebook Sibel Malkoç

Op. Dr. Sibel Malkoç

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Dr. Sibel Malkoç, 25 yıllık uzman hekim hizmeti boyunca birçok yurt içi ve yurt dışı eğitim semineri ve kongreye katıldı.

Gebelik takibi, idrar kaçırma cerrahisi ve laser tedavileri, genital estetik cerrahi ve laser uygulamaları ile vajinismus tedavisi özel ilgi alanlarıdır.

Özellikle ameliyatlı ve lazer destekli VAJİNA ESTETİĞİ konusunda uzmanlaşarak hastalarına hizmet vermektedir.